مجموعه بازرگانی آویژه سبز فردا شما را به خرید بهترین محصولات ارگانیک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

وضع ایران در منطقهبه دنبال خشکبار ارگانیک هستید؟ کلیک کنیدنگاهی به کشت ارگانیک در جهان : محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟ده کشور برتر تخصیص­ دهنده زمین های کشاورزی، به کشت ارگانیکمحصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟سهم مصرف محصولات ارگانیک در کشورهای جهانمصرف‌کنندگان محصولات ارگانیک: محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟تولید محصولات ارگانیک در ایران: مرکز پخش عمده مواد غذایی ارگانیک
محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟  هم ­اکنون 172 کشور تولید کشاورزی ارگانیک دارند. کشور ما در زمینه تولید ارگانیک در جهان می­ تواند حرف برای گفتن داشته باشد. تا 3 سال پیش، 97 درصد محصولات ارگانیک ما صادر می­شد، امروز حدود 20 درصد محصولات در داخل مصرف می­ شود. شاید از مهم ­ترین دلایل استقبال اندک کشاورزان از کشت ارگانیک، نگرانی آنها از کاهش تولید، در واحد سطح و به دنبال آن حمایت نکردن دولت از ایشان است؛ زیرا دولت در این سال­ ها به کشاورزان نشان داده که تنها به دنبال افزایش تولید است.

 

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

 بهترین و پاک­ترین محصولات کشاورزی دنیا نصیب آمریکا می ­شود .

اما با یک نگاه جامع، این نوع کشت، با کاهش هزینه­ های سلامت و افزایش بهره­ وری نیروی انسانی، ایجاد شغل و درآمد و مسائل مطلوب زیست­ محیطی، در نهایت منجر به کاهش هزینه­ های دولت می­ شود و دلیل گرایش روزافزون جهان به کشت ارگانیک نیز همین نکته است.

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

وضع ایران در منطقه

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

کشت ارگانیک محصولات استراتژیک و غیراستراتژیک، در کشور توجیه اقتصادی دارد. در این حوزه، برخی کشورهای منطقه، مانند کشورهای آسیای میانه و ترکیه ، از ما جلوترهستند. بنابراین وضع ما وضع مطلوبی نیست ولی امیدوارکننده و روبه رشد است. آمار موجود نشان می­ دهد امسال وضع بهتر شده است. در منطقه ما، کشت جدی در زمینه ارگانیک وجود ندارد، نسبت به افغانستان و عراق وضع بهتری داریم. 

وضع ما از کشورهای اطراف ­مان بهتر است، ولی در آسیا و همچنین در جهان اصلا وضعیت مناسبی نداریم. (بیشتر بدانید) پس محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

به دلیل اینکه سیاستگذاری مناسبی نداشته ایم. یکی از دلایل رشد مطلوب کشت ارگانیک در بسیاری از کشورها سوبسید سبز است، یعنی کشاورز خیالش راحت است، که اگر محصولش را نخرند، سوبسید سبز می­ گیرد، که چیزی شبیه وام است .

درباره محصولات استراتژیک ، که دانش بنیان و مبتنی به هایتک نیز باشند، می توانیم محصول ارگانیک داشته باشیم، بدون اینکه افت عملکرد چشمگیری داشته باشیم. 

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

به دنبال خشکبار ارگانیک هستید؟ کلیک کنید

نگاهی به کشت ارگانیک در جهان : محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

در حوزه جهانی بسیاری از کشورها چه در زمینه محصولات غذایی استراتژیک و چه بخش غیراستراتژیک، سرمایه­ گذاری کرده ­اند. آلمان، گندم، حبوبات و گوشت خود را ارگانیک کرده ، آمریکا روی محصولات لبنی و پروتئین سرمایه ­گذاری کرده، کشورهای مدیترانه­ ای بر روی زیتون ارگانیک، کشورهای امریکای لاتین، در حوزه علوفه ارگانیک سرمایه­ گذاری کرده اند.

در ابتدا 77 کشور وارد کشاورزی ارگانیک شدند و بعد از مدتی که بازار اقتصادی جدیدی برای کشاورزها باز شد تعداد کشورها به 172 رسید که در میان 10 کشور اول، همیشه استرالیا به دلیل مراتع زیادی که دارد، اول است، به خصوص در تولید محصولات دامی.

ده کشور برتر تخصیص­ دهنده زمین های کشاورزی، به کشت ارگانیک

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

البته به دلیل وجود برخی آسیب ­شناسی­ ها، بسیاری از کشورها از جمله ایران، نمی ­توانند همه کشاورزی خود را زیر کشت ارگانیک ببرند؛ اما ما می ­توانیم مثل بسیاری از کشورهای دنیا برای خود هدف تعیین کنیم. در بهترین حالت کشور ما می ­تواند تا 10 درصد محصولات خود را به ارگانیک اختصاص دهد، غیر از این و گفتن ارقام بالاتر غیر منطقی و نشدنی است.

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

کشور ما به دلیل ظرفیت و پتانسیلی که دارد، می ­تواند در آسیا و یا حداقل در خاورمیانه اول باشد و در زمینه تولید ارگانیک در جهان، حرف برای گفتن داشته باشد؛ اما نکته موضوع اینجاست که نباید تمام آنچه تولید می ­شود، صادر کرد. پس سهم مصرف داخلی خودمان چه می شود؟

سهم قاره­ ها در تخصیص زمین به کشت ارگانیک

اقیانوسیه به دلیل وجود استرالیا بیشترین تولید محصولات ارگانیکی (40 درصد) را دارد. پس از آن اروپا با 27 درصد، آمریکای لاتین با 15 درصد، آسیا با وجود داشتن ظرفیت بسیار بالای کشاورزی، تنها 8 درصد، آمریکای شمالی 7 درصد و آفریقا تنها 3 درصد از زمین­ های زیر کشت ارگانیک را در اختیار دارد.

رشد زمین­ های زیر کشت ارگانیک، از سال 1999 تا 2014

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

سال 1999 ، یازده میلیون هکتار در کل دنیا زیر کشت ارگانیک بوده و این میزان در سال 2014 ، به 43 میلیون هکتار افزایش یافته، این روند رو به رشد، نشان می ­دهد، اهمیت این موضوع در دنیا درک شده و بازار خوبی هم برای آن موجود است. این روند همچنین اهمیت محصولات ارگانیک، برای صادرات و برون­ زا بودن آن از نگاه اقتصادی را نشان می­ دهد.

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

بهترین و پاک­ترین محصولات کشاورزی دنیا نصیب آمریکا می ­شود و بازار بسیار خوبی برای آن دارد. آلمان تقریبا مهد ارگانیک دنیاست، استفاده هم می­ کند. غرب مصرف­ کننده بزرگ این محصولات در جهان است.

سهم مصرف محصولات ارگانیک در کشورهای جهان

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

محصولات ارگانیک کشور ما، در جهان بسیار طرفدار دارد. انار ارگانیک ما اصلا وارد بازار داخلی نمی ­شود. روغن گل رز هم در داخل کمتر دیده می شود.

کشورهایی مثل آمریکا، محصولات ارگانیک جهان را با سرعت می برند.

تا 2 و یا 3 سال پیش، 97 درصد محصولات ارگانیک ما صادر می­ شد، امروز حدود 20 درصد محصولات در داخل مصرف می­ شود.

مصرف کننده داخل باید قدر محصولات ارگانیک را بفهمد، تا به سمت مصرف بیاید.

مصرف‌کنندگان محصولات ارگانیک: محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

بررسی‌ها گویای این واقعیت است که عمده مصرف‌کنندگان محصولات ارگانیک بیشتر از طبقات اجتماعی بالا و دارای تحصیلات آکادمیک هستند و از قدرت مالی به نسبت مطلوبی برخوردارند به طوری که مصرف این محصولات کمتر مورد توجه خانواده‌های با درآمد متوسط گزارش شده است.
از سوی دیگر تولید محصولات ارگانیک در شرایط مطلوب در کشورها ناشی از توجه ویژه محصولات به بخش کشاورزی، افزایش آگاهی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و اهمیت به موضوع صادرات است، امری که در ایران هنوز در ابتدای راه است.

 

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟

 

تولید محصولات ارگانیک در ایران: مرکز پخش عمده مواد غذایی ارگانیک

اما تولید محصولات ارگانیک در ایران نیز، صنعتی نوپا محسوب می‌شود، موقعیت مناسبی که تا این لحظه استفاده چندانی از ظرفیت‌های آن به‌عمل نیامده است.بی‌شک صدور ۴۰هزار هکتار گواهی ارگانیک ایران راباید شاخص‌ترین فعالیتی دانست که در این سال‌ها اجرایی شده است، توان بالقوه‌ای که اگر درجهت مناسب به کارگرفته شود ظرفیت قابل‌ملاحظه‌ای برای بازارهای جهانی خواهد داشت.

 

با این همه فعالان جهانی صنعت کشاورزی ارگانیک موانع توسعه آن را مسائل مدیریتی و فنی، مسائل زیرساختی مسائل اقتصادی، مسائل حمایتی، موانع انگیزشی و نگرشی و ضعف اطلاعات و دانش کشاورزان می‌دانند و می‌گویند: این صنعت به دلایل بالا مورد بی‌عدالتی واقع شده است.
دلایلی که مدافعان این صنعت در پاسخ به آن به سود محصولات ارگانیک اشاره می‌کنند و می‌گویند: سود حاصل از فروش محصولات ارگانیک این ضعف را پوشش می‌دهد.

محصولات ارگانیک دنیا را، چه کشورهایی میل می کنند؟
از سوی دیگر مدافعان صنعت کشاورزی ارگانیک معتقدند ارائه دوره‌های آموزشی، ترویجی در زمینه کشاورزی ارگانیک برای کشاورزان و تشویق آنان برای شرکت در کلاس‌ها و ترویج کشاورزی ارگانیک از طریق رسانه‌های جمعی نظیر تلویزیون و رادیو، افزایش انگیزه کشاورزان ارگانیک کار از طریق بیمه محصولات آنان، ایجاد و توسعه بازارهای محلی محصولات ارگانیک، ایجاد زمینه‌های صادرات محصولات ارگانیک به بازارهای جهانی، ایجاد محل‌های ذخیره و نگهداری محصولات ارگانیک و در اختیار گذاشتن وسایل حمل‌ونقل کافی و مجهز به سردخانه برای این نوع محصولات می‌تواند ضعف‌های این صنعت را پوشش دهد.

علی سرمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: علی سرمدی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09190300027

phone iconشماره تماس دفتر مرکزی: 02122455060

phone iconشماره تماس دفتر پخش: 02177799226

phone iconشماره فکس: 02122458473

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: organicvision.ir@

email icon ایمیل: AvizheSabzFarda@gmail.com

مجموعه بازرگانی آویژه سبز فردا شما را به خرید بهترین محصولات ارگانیک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonتماس بگیرید