بازرگانی آویژه
خانه / زعفران بسته بندی / خرید اینترنتی زعفران بسته بندی شده

خرید اینترنتی زعفران بسته بندی شده

خرید اینترنتی زعفران بسته بندی شده : 

خرید اینترنتی زعفران بسته بندی شده در عصر ماشینی کنونی که فرصت کافی برای گشتن در بازار برای تهیه محصول مرغوب وجود ندارد. امری ضروری محسوب می شود. شهر مشهد با اقلیم مناسب جزو شهرهایی است که انواع زعفران های مرغوب در آن تولید می شود. و از جمله سوغات های متنوع شهر مشهد می باشد.
خرید اینترنتی زعفران در بسته بندی های شکیل ۱ تا ۵ گرمی از طریق سایت های مهم و معتبر با قیمت مناسب صورت می گیرد. این محصول علاوه بر عطر و رنگ دارای خواص دارویی نیز می باشد.

شرایط نگهداری زعفران

زعفران باید در ظروف نفوذ ناپذیر به هوا ترجیحا در یک ظرف شیشه ای در جای خنک، تاریک و خشک نگهداری شود. دمای ایده آل برای نگهداری زعفران زیر ۲۰ درجه سانتی گراد و در رطوبت کمتر از ۴۰٪ است. مانند سایر گیاهان و ادویه جات، زعفران نیز به نور حساس است پس اگر در یک ظرف شفاف نگه داری می شود  باید در فویل آلومینیومی پیچیده شود. هر چند زعفران اگر به درستی نگهداری شود می تواند تا چند سال مورد استفاده قرار گیرد ، اما بهتر است در عرض دو سال مصرف شود زیرا عطر و طعم آن با گذشت زمان به طور فزاینده ای از دست خواهد رفت.

چنانچه گفته شد، زعفران را باید در یک ظرف غیر قابل نفوذ از هوا(ترجیحآ ظرف فلزی ویا شیشه ای در دار) و در جای خشک و خنک و به دور از نور و رطوبت نگهداری کرد.اگر از زعفران به روش گفته شده نگهداری کنیم می توانیم به مدت چندین سال از تغییر رنگ و خواص آن جلوگیری کنیم واز اثرات معجزه گر آن بهره ببریم.

با توجه به اینکه اسانس (مواد معطر) زعفران قابل تبخیر شدن است در صورت نگهداری نامناسب، به مرور زمان اسانس آن تبخیر شده و از اثرات دارویی و طعم و مزهٔ آن کاسته می‌شود و مرغوبیت آن از دست می‌رود.
چون مواد معطر گیاه یعنی اسانس در حالت پودر شده، بسیار سریع‌تر از پودر نشدهٔ آن تبخیر می‌شود، بهتر است زعفران را تا موقع مصرف پودر نکنیم و یا در صورت پودر کردن در ظرف در بسته نگهداری کنیم.

خواص زعفران 

روش دم کردن زعفران

دم کردن زعفران روش های مختلفی دارد  اما روش مرسوم تر آن این است که مقداری آب جوش روی زعفران بریزید، و محلول را روی حرارت غیر مستقیم، مثل کتری، چای ساز و غیره قرار دهید تا کم کم دم بکشد. یکی دیگر از این روش ها، دم کردن شیر و زعفران است که به نوشیدنی شیر زعفران مشهور است.

برخی معتقدند که اگر دو قطعه یخ کوچک در زعفران بیندازید و آن را روی شعله و حرارت غیر مستقیم قرار دهید می‌توانید نهایت خوشرنگی آن را بدست آورید. حتی این روش بهتر از حالت دم کردن با آب جوش جواب می دهد.

 

بهترین روش دم کردن زعفران برای نگهداری از زعفران

برای اینکه زعفران را دم کنید، باید ابتدا آن را بسایید تا بتوانید از نهایت رنگ زیبای آن استفاده کنید. بسیاری از افراد، برای آسیاب کردن زعفران تمایل دارند که با قند این کار را انجام دهند اما ما به شما این پیشنهاد را نمی‌کنیم چرا که سایش با قند موجب می شود که زعفران رنگ واقعی خود را پس ندهد و زعفران کم رنگ باشد.

نگهداری زعفران

نگهداری زعفران خشک نشده چگونه است؟

برای اینکه زعفران های تر و تازه را نگهداری کنید، اشتباه ترین کار این است که آن را بسته بندی کرده و در فریزر قرار دهید. بهترین کار این است که ابتدا آن را خشک کنید و بعد آن را ساییده و دم کرده و بعد فریز کنید.

حتما بخوانید:   تشخیص زعفران اصل از زعفران تقلبی با ۷ روش ساده و کاربردی

نکته های تکمیلی برای نگهداری زعفران

برای اینکه هنگام نگهداری زعفران رنگ خود را حفظ کند، بهتر است آن را بکوبید و آن را الک کنید و بعد به دم کردن آن اقدام کنید.

برای اینکه زعفران شما در حین نگهداری خاصیتش را از دست ندهد بهتر است که در درجه اول آن را در ظروف فلزی و بعد در ظروف شیشه ای نگهداری کنید. بنابراین توصیه نمی‌شود که از ظروف پلاستیکی برای نگهداری زعفران استفاده کنید چرا که این قبیل جنس ها موجب می شوند که زعفران خاصیت خود را از دست بدهد.

اگر هم از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید ، این نکته را بد نیست بدانید که با قرار گرفتن این نوع ظروف در زیر تابش مستقیم نور خورشید، باعث تغییر رنگ و افت چشمگیر کیفیت زعفران می‌شود.

نگهداری زعفران

زعفران را باید در محیط خشک و خنک نگهداری کرد و در آن را بست تا رطوبت اضافی به آن وارد نشود.

آیا به دنبال زعفران طبیعی و ارگانیک هستید؟

نگهداری زعفران در یخچال

برای نگهداری زعفران باید بدانید که باید زعفران را در بسته‌ی شیشه‌ای قرار داده و درب آن را محکم ببندید و تنها ۲ هفته آن را نگهداری کنید. بیش از ۲ هفته زعفران، رنگ خود را در یخچال از دست خواهد داد.

برای نگهداری زعفران در یخچال ، باید ابتدا زعفران را دم کرد و آن را به صورت دم کرده فریز کرد.

برای فریزر کردن زعفران بهتر است که آن را در بسته های کوچک یخی این کار را انجام دهید و هر بار که نیاز دارید، کمی از آن را بیرون بیاورید و از آن استفاده کنید. نکته تکمیلی این است که اگر میزان زعفران اضافه بیاید، نباید آن را مجدد فریز کرد چرا که برای تمام مواد غذایی این روش، قدغن است. اما می‌توانید با بسته بندی های کوچک تر، جلوی این مشکل را بگیرید.

نتیجه گیری:

نگهداری زعفران به دلایل مختلفی صورت می گیرد، که برای این کار می توان از یخچال، فریزر و حتی محیط خشک و خنک نیز استفاده کرد. برای نگهداری بهتر است که ابتدا زعفران را خشک کرد و سپس آن را سایید و در نهایت آن را دم کرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علی سرمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 021 22 45 50 60
پست الکترونیکی: info@velarorosy.com

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of
بازرگانی آویژه